• אסון המיקרופלסטיק – על המזהם הימי הבלתי נראה

    מפגש על המזח עם עם ד”ר נועם ואן דר האל


  • יום שישי 20.9
    10:00

    מרינה תל אביב

בואו לשמוע על מחקרים פורצי דרך ולפגוש אנשי ים מעוררי השראה בסדרת הרצאות בנושאי ים ושיט במסגרת פסטיבל “תל אביב-יפו חוגגת ים Sail Tel Aviv”

ד”ר נועם ואן דר האל / “כמה חלקיקי מיקרופלסטיק יש בים התיכון של ישראל? ומה ההשפעה של מיקרופלסטיק על בעלי חיים ימיים ועל האדם?”

פלסטיק נמצא כיום בכל מקום! הוא נשפך לים ומתפרק לחלקיקים קטנים הנקראים מיקרופלסטיק. חלקיקים אלו נמצאו בכמויות גבוהות במיוחד לאורך חופי הים התיכון של ישראל וכן בדג ספציפי המדגים עד כמה פוטנציאל הנזק מפלסטיק הוא גדול. בואו לשמוע עוד ולהכיר מקרוב את תופעת המיקרופלסטיק.

 


האירוע בשיתוף:

בתים מבפנים. סופשבוע של בתים פתוחים בתל אביב-יפו. 100 שנה לבאוהאוס. 19.9 עד 21.9

 


תל אביב חוגגת ים – Sail Tel Aviv- yafo פסטיבל הים של תל אביב חוזר ויתקיים ב-20-21 בספטמבר לאורך רצועת החוף, עם מגוון פעילויות ואטרקציות באווירה ימית וחופית. האירוע ייערך ביוזמת חברת אתרים ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו, הפורום לקידום השייט ומועדוני ספורט ימי.

כמדי שנה, יכלול הפסטיבל משט גדול ומרהיב של כ-150 כלי שייט מסוגים שונים שיתקיים ביומם השני של האירועים- יום שבת 21 בספטמבר בשעה 12:00. המשט יפליג מצפון לדרום ויחלוף על כל חופי העיר במשך כשלוש שעות. עוד במסגרת Sail Tel Aviv- Yafo, מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות ימיות להתנסות הקהל הרחב: סיורים, סדנאות, הרצאות, אטרקציות לאורך החופים ועוד.