• הדגל הכחול

    מפגש על המזח עם מיכל ווימר


  • יום שישי 20.9
    14:00

    מרינה תל אביב

בואו לשמוע על מחקרים פורצי דרך ולפגוש אנשי ים מעוררי השראה בסדרת הרצאות בנושאי ים ושיט במסגרת פסטיבל “תל אביב-יפו חוגגת ים Sail Tel Aviv”

מיכל ווימר על הקריטריונים למתן הדגל הכחול – תו תקן לחופי רחצה – על מטרותיו ועל הישגיו בשיקום חופים ובשמירה על הסביבה הימית.

 

מטרת העל של תכנית הדגל הכחול היא שמירה על הסביבה הימית והחופית לטובת הסביבה ולכלל הציבור. התכנית דוגלת בעידוד נטילת אחריות על הסביבה ע”י המשתמשים בחוף מתוך הבנה שאין פתרון אחר לזיהום הסביבה בפסולת מלבד נטילת אחריות אישית ע”י כל אדם המשתמש בחוף. התכנית מנצלת לשם כך את יכולתן של הרשויות המקומיות והקהילות השונות המתגוררות בסמוך לחופים לבצע פעילויות חינוכיות וסביבתיות, בנוסף לניטור איכות המים, הנגשת החוף לבעלי מוגבלויות ודאגה לבטיחות המשתמשים. הנפת הדגל הינה חותמת רשמית המאשרת את היות החוף ידידותי לסביבה ולחברה, ואת היות הרשות המקומית רשות מובילה בתחומי הניהול והחינוך הסביבתי. בהיותם מוקד משיכה לתיירים, תומכים חופי הדגל הכחול גם בעסקים הפועלים בקירבתם.

 


האירוע בשיתוף:

בתים מבפנים. סופשבוע של בתים פתוחים בתל אביב-יפו. 100 שנה לבאוהאוס. 19.9 עד 21.9

 


תל אביב חוגגת ים – Sail Tel Aviv- yafo פסטיבל הים של תל אביב חוזר ויתקיים ב-20-21 בספטמבר לאורך רצועת החוף, עם מגוון פעילויות ואטרקציות באווירה ימית וחופית. האירוע ייערך ביוזמת חברת אתרים ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו, הפורום לקידום השייט ומועדוני ספורט ימי.

כמדי שנה, יכלול הפסטיבל משט גדול ומרהיב של כ-150 כלי שייט מסוגים שונים שיתקיים ביומם השני של האירועים- יום שבת 21 בספטמבר בשעה 12:00. המשט יפליג מצפון לדרום ויחלוף על כל חופי העיר במשך כשלוש שעות. עוד במסגרת Sail Tel Aviv- Yafo, מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות ימיות להתנסות הקהל הרחב: סיורים, סדנאות, הרצאות, אטרקציות לאורך החופים ועוד.