• מפגשים על המזח

    הרצאות מלב ים במרינה


  • יום שישי 20.9

    יום שבת 21.9

    מרינה תל אביב

 

בואו לשמוע על מחקרים פורצי דרך ולפגוש אנשי ים מעוררי השראה בסדרת הרצאות בנושאי ים ושיט במסגרת פסטיבל “תל אביב-יפו חוגגת ים Sail Tel Aviv”

 

שישי, 20.9

10:00, אסון המיקרופלסטיק: על המזהם הימי הבלתי נראה עם ד”ר נועם ואן דר האל.

11:00, מסביב לעולם דרך הים: על תחרות חציית האוקיינוס האטלנטי עם איתן קרבצ’ק, מאמן שייט תחרותי ומרצה בבית הספר למדעי הים במכמורת.

12:00 ים החלומות: עדן קופרמינץ יספר מה האוקיאנוס יכול ללמד אותנו על החלל. מה ניתן ללמוד על מה שאולי יטמון בחובו גילוי החלל מהפעם האחרונה שבני אדם יצאו באמת אל הלא-נודע, מעבר לאוקיינוס? מה הדימיון בין הים והחלל ומה הם ההבדלים? וכיצד ויקינגים ומשחקי מחשבי קשורים זה לזה?

13:00, סוד הגן הנעלם: החוקרת טל אידן על גני הספוגים המרהיבים שבמעמקי השמורות הימיות, המהווים בית גידול ייחודי, מקשרים בין גוף המים לקרקעית, ומשמשים מקור מזון לבעלי חיים שונים וכר פורה למחקרים פורצי דרך ברפואת האדם.

14:00, הדגל הכחול: מיכל ווימר על הקריטריונים למתן הדגל הכחול – תו תקן לחופי רחצה – על מטרותיו ועל הישגיו בשיקום חופים ובשמירה על הסביבה הימית.

15:00 קיום מינימלי בים מקסימלי: הרצאתם של ענת ועמוס רביב המקיפים את העולם בסירת מפרש כבר שבע שנים.

שבת, 21.9

12:00, איך שומרים על אוצר משותף?: עם יגאל בן ארי, מקים היחידה הימית ברשות הטבע והגנים ומנהלה.

13:00, על כרישים, בטאים ודגי סחוס: יערה גרוסמרק מ”כרישים בישראל” תספר על עולמם של דגי הסחוס, על היכחדותם המהירה בעולם ועל אלו מהם שחיים דווקא בסביבה הימית שלנו.

שישי, 20.9, 15:00-10:00  שבת, 21.9, 14:00-12:00.

הכניסה חופשית ועל בסיס מקום פנוי.

 

*** הזכות לשינויים שמורה. כל ההשתתפויות על אחריות המשתתף, קיום הפעילות מותנה בתנאי מזג אויר וים מתאימים.

 

צילום: אורי מגנוס

 


האירוע בשיתוף:

בתים מבפנים. סופשבוע של בתים פתוחים בתל אביב-יפו. 100 שנה לבאוהאוס. 19.9 עד 21.9

 


תל אביב חוגגת ים – Sail Tel Aviv- yafo פסטיבל הים של תל אביב חוזר ויתקיים ב-20-21 בספטמבר לאורך רצועת החוף, עם מגוון פעילויות ואטרקציות באווירה ימית וחופית. האירוע ייערך ביוזמת חברת אתרים ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו, הפורום לקידום השייט ומועדוני ספורט ימי.

כמדי שנה, יכלול הפסטיבל משט גדול ומרהיב של כ-150 כלי שייט מסוגים שונים שיתקיים ביומם השני של האירועים- יום שבת 21 בספטמבר בשעה 12:00. המשט יפליג מצפון לדרום ויחלוף על כל חופי העיר במשך כשלוש שעות. עוד במסגרת Sail Tel Aviv- Yafo, מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות ימיות להתנסות הקהל הרחב: סיורים, סדנאות, הרצאות, אטרקציות לאורך החופים ועוד.