• סודות מהים

    ספינת המחקר של אקואושן


  • יום שישי 20.9
    10:00 - 14:30

    נמל יפו

עיזרו לנו לשמור על ים נקי וללמוד על הטבע התת ימי. עמותת אקואושן מפעילה את ה- Mediterranean Explorer או בקיצור ה-Medex, ספינת מחקר המשמשת מאות אקדמאיים יותר מ-17 שנים בחקר ימי. הספינה מצוידת בכלים חדשניים למחקר ימי הכוללים רובוט תת-ימי משוכלל המאפשר תיעוד ואיסוף דוגמאות מעומק הים.

במסגרת אירועי תל אביב-יפו חוגגת ים, תפתח המדקס של אקואושן למבקרים אשר יוכלו לעלות ולסייר בספינת מחקר אמיתית, לקבל הסבר על העבודה המדעית וכלי המחקר ולשמוע מהקפטן על תפקידה החשוב של הספינה בשמירה על הים שלנו, על שיטות המחקר החדישות באמצעותן לומדים החוקרים על הים, על בעלי החיים שבו ועל הנעשה בקרקעיתו והכלים החדשניים למחקר ימי שבספינה, ביניהם רובוט תת-ימי משוכלל המאפשר תיעוד ואיסוף דוגמאות מעומק הים.

פתיחת הספינה לביקורים היא חלק מקמפיין ‘ים נקי’ ו”חד פעמי לא בים שלי” בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

סמוך לספינה יוצבו גם דוכני פעילות בנושאי פלט ים טבעי ומלאכותי ועוד.

* סיורים לקבוצות של עד 10 משתתפים יצאו מדי 15 דקות.

* אין צורך ברישום מוקדם, הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי.

* סיור אחרון ב 14:00. משך הסיור כחצי שעה. 

* עד גיל 12 נדרש ליווי מבוגר

*** הזכות לשינויים שמורה. כל ההשתתפויות על אחריות המשתתף, קיום הפעילות מותנה בתנאי מזג אויר וים מתאימים.

 


 

האירוע בשיתוף:

בתים מבפנים. סופשבוע של בתים פתוחים בתל אביב-יפו. 100 שנה לבאוהאוס. 19.9 עד 21.9

 


 

תל אביב חוגגת ים – Sail Tel Aviv- yafo פסטיבל הים של תל אביב חוזר ויתקיים ב-20-21 בספטמבר לאורך רצועת החוף, עם מגוון פעילויות ואטרקציות באווירה ימית וחופית. האירוע ייערך ביוזמת חברת אתרים ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו, הפורום לקידום השייט ומועדוני ספורט ימי.

כמדי שנה, יכלול הפסטיבל משט גדול ומרהיב של כ-150 כלי שייט מסוגים שונים שיתקיים ביומם השני של האירועים- יום שבת 21 בספטמבר בשעה 12:00. המשט יפליג מצפון לדרום ויחלוף על כל חופי העיר במשך כשלוש שעות. עוד במסגרת Sail Tel Aviv- Yafo, מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות ימיות להתנסות הקהל הרחב: סיורים, סדנאות, הרצאות, אטרקציות לאורך החופים ועוד.